جامعه شناسی استرس و بی مبالاتی های جنسی

در روانشناسی به ارتباط استرس (فشارهای روانی-اجتماعی) و بی مبالاتی های جنسی اشاره شده است. افرادی که تحت استرس قرار می گیرند ممکن است این فشار را به صورت رفتارهای خارج از کنترل تخلیه کنند. در جرم شناسی هم آمده است در زمان جنگ و قحطی بروز فحشا در جوامع گسترش مییابد؛ که البته دلایلی که جرم شناسان جست و جو میکنند متفاوت از بحث روانشناسی یاد شده است.

اما برای من جالب است که آیا میشود بین این دو امر ارتباط برقرار کرد؟ یعنی آیا میشود ادعا کرد که اگر در جامعه ای میزان استرس در اقشار بیشتری از جامعه افزایش پیدا کند، این امر منجر به افزایش بی مبالاتی های جنسی در سطح کلان میشود؟

اگر این امر قابل بررسی و اثبات باشد، شاید بشود به برخی سوال هایی که پیشتر با تئوری اروتیک نمایی(eroticization) در صدد جواب دادن به آنها بودم، از زاویه ای متفاوت پاسخ داد.

/ 3 نظر / 20 بازدید
مجهول

سلام. بله. من چند سال پشت سر هم اتفاقات خیلی بدی برایم پیش آمد که استرس شدیدی به من می داد. در این مدت همیشه هم تلاش می کردم که رشته ی زندگی از دستم در نرود. اما مشکلاتم نه تنها کم نمی شدند بلکه روز به روز به اونها اضافه می شد. بدیش اینجا بود که این مشکلات ناشی از اشتباهات شخص من نبودند اما من در مرکز ویرانی هایی قرار داشتم که این اشتباهات به وجود می اوردند. هنوز هم بعد از چند سال من این استرس ها رو دارم و به طور کامل درمان نشدم. در همون سالها بود که با یک آقای آشنا شدم که ایشون هم مشکلات و سختی های زیادی رو داشت تحمل می کرد و خیلی هم تنها بود. من هم به خاطر مرکزیتی که در تجربه ی عواقب ناشی از اون سلسله حوادث استرس زا قرار داشتم، خیلی احساس تنهایی و بی پناهی می کردم. رابطه ی ما شروع شد و به سرعت به سکس رسید. بدون این که واقعا بدونم چرا. اما انگار یک نیازی بود که پاسخ به اون کمک می کرد هر دو تخلیه ی عصبی بشیم و بتونیم دوام بیاریم. الان هم که به قضیه نگاه می کنم می بینم وجود اون آقا کمک کرد من خودکشی نکنم. و خودم هم ندانسته کمکش کردم که در الکل غرق نشه. بعد از مدتی به خودمون اومدیم و هر کدوم راه زندگی مون رو د

noora

ba nazare majhool ta hodoode ziadi movafeqam ama ba in did shoma chetor va az che zaviei mikhayd be theory erotice negah konid? baram jalebe bedoonam mamnoon

رضا

اخبار استخدامی در موبایل شما Estekhdamiha.com